inside
FAQs
FAQs - Hier finden Sie Antworten zu häufig gestellten Fragen

Najczęściej zadawane pytania

Wstęp

W tym dziale znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Dbamy o to, by stale udostępniać Państwu wszelkie informacje dotyczące naszych produktów.

Prosimy jednak uwzględnić, że nie możemy odpowiadać na pytania techniczne dotyczące Państwa instalacji grzewczych. W tym celu niezbędne jest dokonanie analizy na miejscu. W przypadku tego rodzaju pytań prosimy zwrócić się do wykwalifikowanego instalatora.

Tutaj mogą Państwo wyszukać specjalistyczne firmy w swojej okolicy:

Wymiary grzejników

Wszystkie potrzebne informacje znajdą Państwo przy konkretnych produktach bądź w dziale Do pobrania.

Przegląd produktów – grzejniki

Prospekty

Kermi therm-x2 Heizkörper-Familie

Sposób podłączania

Prosimy zapoznać się z zawartymi na tym portalu danymi technicznymi dotyczącymi produktów.

Informacje Techniczne

Kermi therm-x2 Profilheizkörper Anschlusstechnik

Przyłącza zamienione, przyłącze środkowe Basic-50

W przypadku podłączenia środkowego grzejników dekoracyjnych Basic-50 przyłączenie zasilania i powrotu nie gra roli, ponieważ między oboma przyłączami znajduje się zamknięcie (płyta oddzielająca).

Detailansicht Kermi Basic Design- und Badheizkörper

Grzejniki modernizacyjne

Przebudowa, remont, modernizacja – Kermi oferuje różnorodne rozwiązania. Więcej informacji znajdą Państwo w dziale rozwiązania modernizacyjne.

Rozwiązania modernizacyjne

Gleiche Anschlüsse alter Heizkörper und Kermi therm-x2 Austauschheizkörper

Instrukcja obsługi/Instrukcja montażu

Prosimy zapoznać się z zawartymi na tym portalu danymi technicznymi dotyczącymi produktu

Instrukcje

 

Kermi Heizkörper Montageanleitung

Mocowanie

Prosimy zapoznać się z zawartymi na tym portalu danymi technicznymi dotyczącymi produktów.

Dokumentacja techniczna

Kermi Technische Unterlagen & Dokumente

Zamówienie

Klientów końcowych zapraszamy do składania zamówień poprzez sieć wykwalifikowanych partnerów handlowych. Z przyjemnością przygotują oni dla Państwa odpowiednią ofertę.

Tutaj mogą Państwo wyszukać specjalistyczne firmy w swojej okolicy:

Kermi Produkte bestellen

Korek zaślepiający

Dostawa grzejników obejmuje również korek zaślepiający.

 

Blindstopfen für Kermi Raumklima-Produkte

Stojak na kwiaty/parapet

Do grzejników płytowych, konwektorów i grzejników Kermi Decor dostępne są specjalne mocowania dla stojaka na kwiaty. Mocowania opisane są w danych technicznych konkretnych produktów. Nie dostarczamy samych stojaków na kwiaty ani podobnych produktów.

 

Kermi Konvektor mit Fensterbank

Jednorurowy system grzewczy

Jednorurowy system grzewczy, grzejniki z przyłączem środkowym 50 mm

Wszystkie grzejniki ze środkowym przyłączeniem mogą być podłączone do systemu jednorurowego. W zależności od wykonania wymagany jest w tym celu blok zaworowy do systemu jednorurowego lub blok zaworowy z zaworem termostatycznym, np. z systemu eccolution.

Kermi Montage Einrohr-Heizungssystem

System jednorurowy z wkładką rozdzielającą

System jednorurowy z wkładką rozdzielającą, podłączanie grzejników Kermi

Grzejniki kompaktowe Kermi mogą być podłączone do instalacji jednorurowej przy pomocy specjalnej wkładki rozdzielającej (zawór z rurką zanurzeniową).
Odpowiednia wkładka do grzejników płytowych Kermi znajduje się w katalogu osprzętu. Dalsze produkty dostępne na zapytanie.

Trennstopfen für Kermi Raumklima-Produkte

Tryb elektryczny w grzejnikach dekoracyjnych i łazienkowych Kermi

Grzejniki dekoracyjne i łazienkowe Kermi są fabrycznie przygotowane do pracy w sieci zasilanej wszystkimi popularnymi źródłami ciepła, np. do instalacji olejowej lub gazowej. Jeżeli potrzebne jest zupełne uniezależnienie grzejnika łazienkowego od sieci centralnego ogrzewania, można zdecydować się na grzejnik zasilany wyłącznie elektrycznie. Grzejnik taki jest wyposażony w elektronicznie sterowaną grzałkę, regulator i jest wypełniony specjalnym płynem. Wystarczy podłączyć go do prądu. Rozwiązanie to szczególnie polecane jest do starego budownictwa, pozwala oszczędzić czas i koszty modernizacji.

Nowe rozwiązania Kermi pozwalają wykorzystać dodatkowe ogrzewanie elektryczne również w okresach zmian temperatury zewnętrznej i zawsze wtedy, gdy centralne ogrzewanie nie wystarcza, by cieszyć się doskonałym komfortem cieplnym. Dodatkowo przyjemnie ciepłe ręczniki zawsze będą pod ręką.

Wybierając tryb elektryczny w grzejniku dekoracyjnym lub łazienkowym decydujecie się Państwo na nowoczesne, przyjazne w obsłudze rozwiązania techniczne. W zależności od potrzeb i upodobań, możecie Państwo wybierać między czterema rozwiązaniami.

Rozwiązania elektryczne

Elektrischer Kermi Design- und Badheizkörper

Korek odpowietrzający

Zakres dostawy grzejników obejmuje również korek odpowietrzający.

 

Kermi Heizkörper Entlüftungsstopfen

Naprawy lakieru

W dziale Osprzęt znajdą Państwo lakiery w sztyfcie (nr art. ZK00100001, RAL 9016) oraz w sprayu, pojemność 150 ml (nr art. ZK00160001, RAL 9016) i pojemność 500 g (nr art. ZK00090001, RAL 9016), za pomocą których można naprawić szkody powstałe w lakierze.

Akcesoria te można zakupić za pośrednictwem instalatorów lub w hurtowniach branżowych.

Kermi Farbausbesserungen

Kolory standardowe grzejników płytowych

Od października 1997 nasze grzejniki pokrywane są fabrycznie bielą RAL 9016. Wcześniej była to biel RAL 9010, a do kwietnia 1996 – RAL 9001.

 

Kermi therm-x2 Profil- und Planheizkörper

Nisza pod oknem

Kiedyś nisze pod oknami, w których instalowano grzejniki o dużej głębokości montażowej, były częstym widokiem. Rozwiązanie takie jest niekorzystne, ponieważ negatywnie wpływa na konwekcję, czyli cyrkulację ciepłego powietrza. Poza tym nisze ścienne pogarszają skuteczność izolacji budynku. Dlatego korzystne może być dodatkowe ekranowanie grzejnika.

 

Kermi therm-x2 Profilheizkörper horizontal

Dystrybucja

Tutaj mogą Państwo wyszukać specjalistyczne firmy w swojej okolicy:

Kermi Fachhändler

Wieszak na ręczniki

Dostępne akcesoria znajdą Państwo przy konkretnych produktach.

Accessoires für Kermi Raumklima-Produkte

Grzejnik nagrzewa się jedynie w ograniczonym stopniu

Nie ma to znaczenia, jeśli osiągana jest pożądana temperatura w pomieszczeniu. Termostat reguluje dopływ ciepłej wody tak, że przy jej zmniejszonej ilości temperatura powierzchni grzejnika jest niższa. Rozwiązaniem jest w tym przypadku zastosowanie grzejników z technologią x2, w których najpierw zasilana jest przednia płyta. Przednia płyta nagrzewa się równomiernie, a tylna działa w trybie częściowego obciążenia (przez 90% okresu grzewczego) jako ekran przeciw wypromieniowaniu ciepła.
Dalszych informacji może udzielić Państwu instalator.

 

Wärmebild Kermi therm-x2 Technik Heizwand

Podzielniki ciepła

Grzejniki dekoracyjne

Większość grzejników dekoracyjnych Kermi jest przystosowana do rejestracji kosztów ogrzewania za pomocą podzielnika ciepła. Ponieważ umiejscowienie podzielników ciepła na grzejniku różni się w zależności od typu podzielnika, po dalsze informacje należy zwrócić się do jego producenta.

 

Grzejniki płytowe Plan

Podzielniki ciepła mogą być montowane na grzejnikach Plan Kermi. Odnośnie do umiejscowienia podzielnika na grzejniku należy zwrócić się do producenta podzielnika. Ponieważ umiejscowienie podzielników ciepła na grzejniku różni się w zależności od producenta podzielnika.

 

therm-x2

Więcej informacji nt. możliwych wykonań znajduje się w danych technicznych grzejników płytowych therm-x2.

Dokumentacja techniczna

Heizkostenverteiler für Kermi Raumklima-Produkte

Typ grzejnika

Po tylnej stronie grzejnika znajdą Państwo dane producenta oraz typ grzejnika.

 

Kermi Aufkleber Heizkörpertyp

Wyrównanie hydrauliczne

Dla nienagannego działania urządzenia należy przestrzegać zaleceń dotyczących przepływu strumienia gorącej wody, w zależności od zapotrzebowania cieplnego, na jakie dobierany był grzejnik. Grzejniki zaworowe Kermi fabrycznie ustawiane są na odpowiednią nominalną moc grzewczą. Pozwala to zmniejszyć zużycie energii, a jednocześnie zapewnia optymalny komfort grzewczy.

 

Kermi Zeichnung Heizung mit hydraulischem Abgleich

Ceny produktów

Klientów zapraszamy do składania zamówień poprzez sieć wykwalifikowanych partnerów handlowych. Z przyjemnością przygotują oni dla Państwa odpowiednią ofertę. Zakup bezpośrednio w naszym zakładzie nie jest możliwy.

Tutaj mogą Państwo wyszukać specjalistyczne firmy w swojej okolicy:

Kermi Fachhändler

Prospekty

Wszystkie potrzebne informacje znajdą Państwo przy konkretnych produktach.

Prospekty

Kermi Produktprospekte

Czyszczenie grzejników rurowych i żeberkowych

Grzejniki te można łatwo czyścić za pomocą specjalnych szczotek. Akcesoria te można zakupić za pośrednictwem instalatorów lub w hurtowniach branżowych.

Tutaj mogą Państwo wyszukać specjalistyczne firmy w swojej okolicy:

Einfache Reinigung von Kermi Raumklima-Produkten

Czyszczenie grzejników

Demontaż osłony górnej

Unieść plastikowy zacisk osłony bocznej i odkręcić go ruchem w lewo. W przypadku grzejników Plan o długości montażowej 1000 mm oraz Profil o długości montażowej 1400 mm zdjąć strzemiączko z osłony górnej.

Montaż osłony górnej przebiega w odwrotnej kolejności!

Osłonę boczną delikatnie odchylić od grzejnika (patrz rys.), a następnie po podniesieniu osłony górnej uwolnić z haczyków mocujących.

 

Następnie unieść osłonę górną z jednej strony i przesuwając w kierunku drugiego boku, wypiąć z haczyków od drugiej osłony bocznej.

 

Kunststoffclip der seitlichen Abdeckung anheben und gegen den Uhrzeigersinn abschrauben
Eine seitliche Abdeckung leicht schräg vom HK abziehen und diese nach Anheben der oberen Abdeckung von den Befestigungshaken lösen
Obere Abdeckung durch einseitiges Anheben und Verschieben von der zweiten seitlichen Abdeckung trennen

Czyszczenie, środki czystości

Zgodnie z normą DIN 55 900 powłokę kryjącą należy czyścić odpowiednimi płynnymi środkami czyszczącymi gospodarstwa domowego. Dopuszczalne środki czyszczące powierzchnię lakieru nie mogą mieć własności ściernych ani odczynu mocno zasadowego lub kwaśnego.

 

Kermi Heizkörper-Reinigung

Kurz

Kurzenie się wnętrza grzejnika jest procesem naturalnym, wynikającym z cyrkulacji ciepłego powietrza. Nie da się go powstrzymać metodami technicznymi. Dostępne części grzejnika należy co pewien czas czyścić.

Kermi Heizwand horizontal mit Handtüchern

ekranem chroniącym przed wypromieniowaniem

Ekran ten ma za zadanie chronić przed wypromieniowywaniem ciepła w kierunku fasady. To, z jakiego materiału wykonano ekran, ma znaczenie drugorzędne.
Ważne, by stworzyć dodatkowy komin powietrzny między grzejnikiem a fasadą budynku, co pozwoli na niezakłóconą cyrkulację ciepłego powietrza w pomieszczeniu.

 

Kermi therm-x2 Profilheizkörper mit Strahlungsschirm

Informacje techniczne

Wszystkie potrzebne informacje znajdą Państwo przy konkretnych produktach.

Informacje techniczne

Kermi Technische Unterlagen & Dokumente

Problemy z zaworem

W długo nieużytkowanych grzejnikach popychacze zaworowe mogą zostać zablokowane przez osady lub światło przewodów może zostać zmniejszone przez cząstki. W przypadku bardzo długich przerw w eksploatacji tworzy się skorupa osadów wytrącanych z wody. Często pomóc może demontaż głowicy termostatycznej i kilkakrotne poruszenie popychacza niezbyt twardym przedmiotem (np. trzonek młotka). W celu montażu głowicy termostatycznej obrócić ją w położenie 5.
Problemom często można zapobiec, obracając głowice termostatyczne w położenie 3 przed przerwami w eksploatacji grzejników. Zawór będzie stale poruszany i nie dojdzie do odkładania osadów.
W niektórych przypadkach (przy wyjątkowo grubej skorupie osadów) konieczna jest wymiana wkładki zaworowej. Również wtedy należy unikać długich przestojów zaworów.

 

Kermi Heizkörper-Ventil

Zawór „stuka”

„Stukanie” zaworu może wskazywać na zamienienie przyłączy zasilania i powrotu grzejnika.

Można to sprawdzić, gdy grzejnik jest wystudzony. Wówczas, jeśli podłączenie jest prawidłowe, przy otwartym zaworze rura skierowana do środka jest ciepła.
Jeśli tak nie jest, trzeba zamontować przekierowujący blok zaworowy.

W takim przypadku należy zwrócić się o pomoc do wykwalifikowanego instalatora.

Partnerzy handlowi na miejscu

Tutaj mogą Państwo wyszukać specjalistyczne firmy w swojej okolicy:

Kermi Heizkörper Ventil

Wkładki zaworowe

Wszystkie istotne informacje odnośnie fabrycznie montowanych zaworów Kermi znajdą Państwo w praktycznym poradniku zaworowym.

 

Kermi Ventil-Ratgeber

Wymiana wkładek zaworowych

Prosimy zwrócić się o pomoc do wykwalifikowanego instalatora. Dostarczy on również odpowiednie zawory zamienne.

Partnerzy handlowi na miejscu

Tutaj mogą Państwo wyszukać specjalistyczne firmy w swojej okolicy:

Wyszukiwarka adresów

Kermi Ventileinsatz wechseln

Zamienione zasilanie i powrót

Prosimy zwrócić się o pomoc do wykwalifikowanego instalatora. Nie możemy niestety odpowiedzieć na pytania dotyczące nieprawidłowej pracy grzejników.

Partnerzy handlowi na miejscu

Tutaj mogą Państwo wyszukać specjalistyczne firmy w swojej okolicy:

Kermi Fachhändler

Zasilanie, z której strony?

Patrz: dane techniczne poszczególnych produktów.

 

Kermi Technische Unterlagen & Dokumente

Odległość od ściany, montaż grzejników

Prosimy zapoznać się z zawartymi na tym portalu danymi technicznymi dotyczącymi danych produktów.

Dokumentacja techniczna

Wandabstand und Kermi Heizkörpermontage

Moc cieplna/nominalna moc cieplna

Informacje dotyczące mocy cieplnej grzejników znajdą Państwo przy konkretnych produktach. Podczas określania mocy cieplnej należy zwrócić uwagę na wybór prawidłowego zakresu temperatur. Moc cieplna wg normy EN 442 określana jest w oparciu o zakres temperatur 75/65/20°C. Obecnie w praktyce często stosowane są również niższe temperatury. O ostateczne wyliczenie konkretnych wartości prosimy zwrócić się do wykwalifikowanego sprzedawcy.

Dokumentacja techniczna

Kermi Technische Unterlagen & Dokumente