inside
Odnowione stare budownictwo z wydajnymi produktami Kermi

Stare budownictwo po renowacji

Architektura starych budynków ma swój urok. Niestety, nie można tego samego powiedzieć o oryginalnie w nich zamontowanych instalacjach  - zwłaszcza ich efektywność energetyczna pozostawia wiele do życzenia. Takie budynki najczęściej są one położone w najbardziej atrakcyjnych częściach miejscowości i mają w sobie to „coś”. Jednak stare instalacje grzewcze nie spełniają nowoczesnych wymagań w kwestii komfortu i wydajności, a także przepisów dotyczących ogrzewania. Stare grzejniki są elementem, którego wymiana pozwalana spore oszczędności - to dlatego, że żadna inna wymiana pojedynczego elementu podczas renowacji nie jest równie wydajna co modernizacja systemu grzewczego.

Urokliwe stare budownictwo potrzebuje rozwiązań grzewczych o niskim zużyciu energii

Stare budownictwo po renowacji
Mieszkania w starych budynkach są cenione przez wiele osób

Architektura starych budynków ma swój urok. Niestety, nie można tego samego powiedzieć o oryginalnie w nich zamontowanych instalacjach - zwłaszcza ich efektywność energetyczna pozostawia wiele do życzenia. Aby ograniczyć koszty ogrzewania i podnieść komfort, konieczna jest modernizacja systemu grzewczego.

  • Klimat: atrakcyjne wzornictwo, harmonizujące z wizją architektoniczną całości
  • Integracja: prosta instalacja w istniejącej strukturze budynku, z podaną wysokością konstrukcyjną i szerokością niszy
  • Niska temperatura na zasilaniu: możliwość korzystania z odnawialnych źródeł energii, na przykład z grzejników niskotemperaturowych
  • Komfort: niskie zapotrzebowanie na energię dzięki wydajnemu sposobowi pracy, niskie nakłady na konserwację
  • Brak szkodliwych substancji: pod kątem używanych materiałów, a także podczas eksploatacji
  • Ochrona klimatu/recykling: na etapie produkcji, a także podczas eksploatacji wszystkie komponenty wyróżniają się możliwie małym śladem CO2

Innowacyjna technika ogrzewania, wentylacji i chłodzenia

Stare budynki mają nie tylko swój urok, ale również swoje problemy. Są one szczególnie widoczne podczas renowacji. Nie każda nowa technika pasuje do starych budynków. Najlepiej, gdy dostępne są elastyczne rozwiązania, opracowanie specjalnie z myślą o renowacji starych budynków.

Grzejnik płytowy therm-x2 LineV-Plus

Grzejniki płytowe therm-x2. Opatentowana technologia x2 dla najwyższej wydajności energetycznej i komfortu cieplnego.

Grzejniki łazienkowe i dekoracyjne. Do dowolnego użycia w łazienkach i pomieszczeń mieszkalnych.

Ściana grzewcza pozioma Kermi

Ściany grzewcze. Duża moc grzewcza przy krótkim czasie nagrzewania i precyzyjnej regulacji. Dostępne jako wykonanie specjalne do montażu w każdych warunkach.

Ogrzewanie podłogowe i ścienne x-net

Układ ogrzewania płaszczyznowego. . Niewidoczne ogrzewanie i chłodzenie odpowiadające wszystkim wymaganiom dzięki ogrzewaniu podłogowemu lub ściennemu x-net.