inside
Rozwiązania Kermi – administracja

Administracja

W budynkach administracyjnych wymagania względem techniki grzewczej i klimatyzacyjnej są bardzo zróżnicowane. Z jednej strony występują w nich duże obszary wejściowe, przez które przechodzi wiele osób. Z drugiej – małe pomieszczenia biurowe, w których pracuje się przez wiele godzin dziennie, co wymaga koncentracji. Są też sale konferencyjne i pomieszczenia dodatkowe, które używane są nieregularnie. Dla wszystkich tych obszarów należy dostarczyć rozwiązań umożliwiających indywidualną regulację temperatury i wentylację. Najlepiej dokonać tego za pomocą dopasowanego systemu, doskonale łączącego ogrzewanie, wytwarzanie ciepłej wody i wentylację pomieszczeń.

Praktyczne, reprezentacyjne, wydajne

Rozwiązania Kermi – administracja – EnBW City Stuttgart
Rozwiązania Kermi – administracja – Centrum Audi

Zintegrowane planowanie konstrukcji budynków i technologii budowlanej stanowi podstawę wydajnego zasilania ciepłem budynków administracyjnych. Celem jest zapewnienie komfortowej temperatury w pomieszczeniach dla pracowników i odwiedzających, ma to następować w możliwie najbardziej ekonomiczny sposób. W planowanym budżecie trzeba się mieścić nie tylko w kwestii kosztów energii grzewczej, ale już przy projektowaniu samej inwestycji. Przemyślana technika oszczędza czas i pieniądze podczas planowania, instalacji i konserwacji.

  • Indywidualna regulacja: tryb grzania i chłodzenia można łatwo regulować oddzielnie dla każdego biura
  • Odpowiednia temperatura w pomieszczeniach: o każdej porze roku pracownicy i goście mogą cieszyć się komfortem cieplnym, zgodnie z wymogami dyrektywy o miejscach pracy
  • Prosta integracja: bezproblemowe włączanie wszystkich komponentów w istniejący system zarządzania budynkiem 
  • Jakość vs. koszty: Koszty inwestycji stoją w korzystnym stosunku do wydajności instalacji 
  • Niskie koszty eksploatacji: niewielkie zapotrzebowanie na energię dzięki wydajnemu sposobowi pracy, a co za tym idzie niskie nakłady na konserwację  
  • Atmosfera: wzornictwo dopasowane do obszarów takich jak hole, sale konferencyjne itd.
  • Brak szkodliwych substancji: zarówno pod kątem używanych materiałów, jak i podczas eksploatacji
  • Ochrona klimatu/recykling: zarówno na etapie produkcji, jak i podczas eksploatacji wszystkie komponenty wyróżniają się możliwie najmniejszym śladem CO2

Dobrze zaplanowane, perfekcyjnie zrealizowane

Przemyślana dystrybucja ciepła odgrywa centralną rolę w ekonomicznym bilansie energetycznym budynku. Postaw w tej kwestii na innowacyjną technikę – od pierwszego etapu planowania, przez realizację, aż po eksploatację i konserwację. Jest to możliwe zarówno w nowych, jak i w modernizowanych budynkach.

Konwektory Kermi

Konwektory. Kompaktowe, eleganckie grzejniki, idealne do zastosowania przed przeszklonymi powierzchniami okiennymi.

Ściana grzewcza Kermi

Ściany grzewcze. Duża moc grzewcza przy krótkim czasie nagrzewania i precyzyjnej regulacji. Dostępne jako wykonanie specjalne do montażu w każdych warunkach.

Ogrzewanie podłogowe i ścienne x-net

Układ ogrzewania płaszczyznowego. . Niewidoczne ogrzewanie i chłodzenie odpowiadające wszystkim wymaganiom dzięki ogrzewaniu podłogowemu lub ściennemu x-net.

Grzejniki płytowe Kermi therm-x2

Grzejniki płytowe therm-x2. Opatentowana technologia x2 dla najwyższej wydajności energetycznej i komfortu cieplnego.