W budynkach administracyjnych wymagania względem techniki grzewczej i klimatyzacyjnej są bardzo zróżnicowane. Z jednej strony występują w nich duże obszary wejściowe, przez które przechodzi wiele osób. Z drugiej – małe pomieszczenia biurowe, w których pracuje się przez wiele godzin dziennie, co wymaga koncentracji. Są też sale konferencyjne i pomieszczenia dodatkowe, które używane są nieregularnie. Dla wszystkich tych obszarów należy dostarczyć rozwiązań umożliwiających indywidualną regulację temperatury i wentylację. Najlepiej dokonać tego za pomocą dopasowanego systemu, doskonale łączącego ogrzewanie, wytwarzanie ciepłej wody i wentylację pomieszczeń.
Zintegrowane planowanie konstrukcji budynków i technologii budowlanej stanowi podstawę wydajnego zasilania ciepłem budynków administracyjnych. Celem jest zapewnienie komfortowej temperatury w pomieszczeniach dla pracowników i odwiedzających, ma to następować w możliwie najbardziej ekonomiczny sposób. W planowanym budżecie trzeba się mieścić nie tylko w kwestii kosztów energii grzewczej, ale już przy projektowaniu samej inwestycji. Przemyślana technika oszczędza czas i pieniądze podczas planowania, instalacji i konserwacji.
Przemyślana dystrybucja ciepła odgrywa centralną rolę w ekonomicznym bilansie energetycznym budynku. Postaw w tej kwestii na innowacyjną technikę – od pierwszego etapu planowania, przez realizację, aż po eksploatację i konserwację. Jest to możliwe zarówno w nowych, jak i w modernizowanych budynkach.
Konwektory. Kompaktowe, eleganckie grzejniki, idealne do zastosowania przed przeszklonymi powierzchniami okiennymi.
Ściany grzewcze. Duża moc grzewcza przy krótkim czasie nagrzewania i precyzyjnej regulacji. Dostępne jako wykonanie specjalne do montażu w każdych warunkach.
Układ ogrzewania płaszczyznowego. . Niewidoczne ogrzewanie i chłodzenie odpowiadające wszystkim wymaganiom dzięki ogrzewaniu podłogowemu lub ściennemu x-net.
Grzejniki płytowe therm-x2. Opatentowana technologia x2 dla najwyższej wydajności energetycznej i komfortu cieplnego.