inside
Bryzgoszczelność

Z ręką na sercu: Jak ważny jest dla Państwa wygląd kabiny?

Woda w sposób naturalny toruje sobie drogę. To prawo fizyczne, ktorego nie jesteśmy w stanie zmienić. Ale jesteśmy w stanie tak skonstruować profile aby zapewniały one jak najskuteczniejszą barierę i zapewniały możliwie maksymale uszczelnienie. Tak, aby jak najmniej wody rozbryzgowej wydostawało się na zewnątrz. Jeżeli jesteście Państwo zwolennikami minimalistycznych rozwiązań bez profili, bariera dla wody rozbryzgowej przestaje istnieć i należy liczyć się z tym, że czasami wydostanie się ona na zewnątrz. Może Państwo za to cieszyć się delikatnym, prostym wyglądem kabiny bez profili. Tak jak zawsze z Kermi - to Państwo decydujecie, co jest dla Was ważniejsze!

Wysoki próg

Największa bryzgoszczelność.

Listwa progowa kabiny spełnia funkcję tamy, na którą napotykają zarówno krople odbijające się od brodzika, jak i woda spływająca po ściankach. Im jest ona wyższa, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że krople wody przedostaną się na zewnątrz.

Symbolbild: 1 Tropfen
Kermi Duschkabine Atea - Detailaufnahme
Kermi Duschkabinen - Illustration Spritzwasserdichtheit
Kermi Duschkabine Atea - Detailaufnahme

Niski próg

Zadowalająca bryzgoszczelność.

Niska listwa progowa oznacza mniejszą ochronę przed wodą rozbryzgową wydobywającą się z kabiny. Kermi zapobiega temu poprzez specjalną konstrukcję i położenie listwy progowej, uszczelki oraz szyby. Subtelne wzornictwo kabiny i zadowalająca bryzgoszczelność mogą być jednocześnie zaletami tej samej kabiny.

Symbolbild: 2 Tropfen
Kermi Duschkabine Atea
Kermi Duschkabinen - Illustration Spritzwasserdichtheit
Kermi Duschkabine Diga - Detailaufnahme

Brak profilu

Ograniczona bryszgoszczelność.

Jeżeli kabina nie posiada bariery w postaci listwy progowej, woda łatwiej znajduje drogę na zewnątrz. Oznacza to, że kabina bezprogowa może zapewniać bryzgoszczelność, nie spełni jednak najwyższych wymagań w tym względzie.

Symbolbild: 3 Tropfen
Kermi Duschkabine Diga
Kermi Duschkabinen - Illustration Spritzwasserdichtheit
Kermi Duschkabine Diga - Detailaufnahme

Delikatna listwa progowa zapewniająca zwiększoną bryzgoszczelność dostarczana jest z kabiną.

Kermi Duschkabine Diga - Detailaufnahme

Możliwość montażu z progiem (wysokość 6 mm) ...

Symbolbild: 2 Tropfen
Kermi Duschkabine Diga - Detailaufnahme

... lub bez (wyk. nadpodłogowe).

Symbolbild: 3 Tropfen

Ważne wskazówki, których należy przestrzegać!

  • Kabiny prysznicowe Kermi są przeznaczone do montażu na brodzikach. W przypadku innego zastosowania należy zapewnić odpowiednie miejsce i warunki do montażu
    (spadek, uszczelnienia, itp.)!
  • W przypadku montażu na fudze należy się upewnić, czy nie wymaga ona konserwacji oraz czy jest wodoszczelna.
  • Należy również zminimalizować możliwość poślizgnięcia się przed kabiną.
  • Wygląd i konstrukcja kabiny wpływają na jej funkcjonalność.
  • Wyższa cena nie oznacza automatycznie wyższej bryzgoszczelności kabiny.

Kabiny prysznicowe Kermi oznaczone jedną bądź dwiema kroplami wody spełniają wymagania normy EN 14428 oraz TÜV pod względem szczelności:

Podczas badania kabiny muszą zapewniać bryzgoszczelność - nie mogą przepuszczać wody rozbryzgowej. Dopuszczalne jest kilka kropli wody poza kabiną. Zakładając, że brodzik lub podłoże oraz kabina są wykonane i zamontowane zgodnie z zasadami sztuki rzemieślniczej oraz według wskazówek producenta, przeprowadzane jest kolejno badanie A oraz B, zużywając 11 litrów wody na minutę, przy maksymalnej temp. 38°C.

Badanie A : kabina opryskiwana jest pod kątem 90° z odległości 30 cm, przez 1 minutę, przy czym opryskiwany obszar zaczyna się 30 cm od dolnej i górnej krawędzi kabiny;

Badanie B: podłoże w obrębie kabiny prysznicowej opryskiwane jest z wysokości 1,9 m w odlegości 30 cm od środka drzwi kabiny, przez 3 min.

Kermi Duschkabinen - CE-Zeichen Kermi Duschkabinen - TÜV Süd Siegel und GS-Zeichen