Woda w sposób naturalny toruje sobie drogę. To prawo fizyczne, ktorego nie jesteśmy w stanie zmienić. Ale jesteśmy w stanie tak skonstruować profile aby zapewniały one jak najskuteczniejszą barierę i zapewniały możliwie maksymale uszczelnienie. Tak, aby jak najmniej wody rozbryzgowej wydostawało się na zewnątrz. Jeżeli jesteście Państwo zwolennikami minimalistycznych rozwiązań bez profili, bariera dla wody rozbryzgowej przestaje istnieć i należy liczyć się z tym, że czasami wydostanie się ona na zewnątrz. Może Państwo za to cieszyć się delikatnym, prostym wyglądem kabiny bez profili. Tak jak zawsze z Kermi - to Państwo decydujecie, co jest dla Was ważniejsze!
Największa bryzgoszczelność.
Listwa progowa kabiny spełnia funkcję tamy, na którą napotykają zarówno krople odbijające się od brodzika, jak i woda spływająca po ściankach. Im jest ona wyższa, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że krople wody przedostaną się na zewnątrz.
Zadowalająca bryzgoszczelność.
Niska listwa progowa oznacza mniejszą ochronę przed wodą rozbryzgową wydobywającą się z kabiny. Kermi zapobiega temu poprzez specjalną konstrukcję i położenie listwy progowej, uszczelki oraz szyby. Subtelne wzornictwo kabiny i zadowalająca bryzgoszczelność mogą być jednocześnie zaletami tej samej kabiny.
Ograniczona bryszgoszczelność.
Jeżeli kabina nie posiada bariery w postaci listwy progowej, woda łatwiej znajduje drogę na zewnątrz. Oznacza to, że kabina bezprogowa może zapewniać bryzgoszczelność, nie spełni jednak najwyższych wymagań w tym względzie.
Delikatna listwa progowa zapewniająca zwiększoną bryzgoszczelność dostarczana jest z kabiną.
Możliwość montażu z progiem (wysokość 6 mm) ...
... lub bez (wyk. nadpodłogowe).
Kabiny prysznicowe Kermi oznaczone jedną bądź dwiema kroplami wody spełniają wymagania normy EN 14428 oraz TÜV pod względem szczelności:
Podczas badania kabiny muszą zapewniać bryzgoszczelność - nie mogą przepuszczać wody rozbryzgowej. Dopuszczalne jest kilka kropli wody poza kabiną. Zakładając, że brodzik lub podłoże oraz kabina są wykonane i zamontowane zgodnie z zasadami sztuki rzemieślniczej oraz według wskazówek producenta, przeprowadzane jest kolejno badanie A oraz B, zużywając 11 litrów wody na minutę, przy maksymalnej temp. 38°C.
Badanie A : kabina opryskiwana jest pod kątem 90° z odległości 30 cm, przez 1 minutę, przy czym opryskiwany obszar zaczyna się 30 cm od dolnej i górnej krawędzi kabiny;
Badanie B: podłoże w obrębie kabiny prysznicowej opryskiwane jest z wysokości 1,9 m w odlegości 30 cm od środka drzwi kabiny, przez 3 min.